Mieszkańcy Siedlec mogą świętować sukces drużyny MKS Pogoń Awenta, która zdobyła mistrzostwo Polski w Ekstralidze Rugby po raz drugi z rzędu. Zawody odbyły się na siedleckim stadionie, gdzie w emocjonującym finale drużyna pokonała Energa Ogniwo Sopot. Dodatkowo, w związku z organizacją nadchodzącego wydarzenia sportowego, ul. Pułaskiego zostanie tymczasowo zamknięta.
W minioną sobotę na stadionie w Siedlcach miało miejsce zacięte starcie pomiędzy Pogonią Awenta a silnym zespołem Energa Ogniwo Sopot. Mecz dostarczył kibicom mnóstwa emocji i okazał się niezwykle wyrównany. Po pierwszej połowie Pogoń prowadziła zaledwie dwoma punktami, co zapowiadało zaciętą walkę w drugiej części spotkania.
Pogoń Awenta ostatecznie zakończyła mecz z wynikiem 15:13 na swoją korzyść, co oznacza, że zdobyła drugi tytuł mistrza Polski w historii klubu. Ten wyjątkowy sukces to nie tylko ukoronowanie trudów ostatniego sezonu, ale także kontynuacja historycznego zwycięstwa z poprzedniego roku, kiedy to drużyna po raz pierwszy stanęła na najwyższym podium przed własną publicznością, pokonując zespół Orlen Orkan Sochaczew.
Należy również pamiętać, że w związku z organizacją „Blacktop – Ulicznego Turnieju Koszykówki”, który odbędzie się 20 czerwca 2026 roku, ruch na ul. Pułaskiego będzie czasowo wstrzymany. To wydarzenie sportowe z pewnością przyciągnie wielu fanów koszykówki, a lokalni mieszkańcy będą mieli okazję do kibicowania swoim drużynom w wyjątkowej atmosferze.
Źródło: Urząd Miasta Siedlce
Oceń: Pogoń Awenta Siedlce Mistrzem Polski w Ekstralidze Rugby po Raz Drugi
Zobacz Także


